PARHOKEJU

PARHOKEJU

 

Intervija: Kristaps Legzdiņš


1)Kur tu sāki trenēties hokejā un kāpēc? Kāds bija tavs pirmais klubs?

Es sāku trenēties EVHS ( Edmunda Vasiļjeva hokeja skolā ), tētis mani ievirzīja hokeja gaitās, jo pats spēlēja hokeju, kad bija jauns un aizveda mani uz pāris treniņiem un man iepatikās.

2) Kas bija tavs pirmais treneris?

Edmunds Vasiļjevs

3) Kāds bija tavs bērnības elks hokejā?

 Peters Forsbergs ir, mans bērnības un tagadējais elks, biju ļoti apbēdināts, kad viņš paziņoja par savas hokejista karjeras beigšanu.

4) Kāpēc tu izlēmi braukt spēlēt hokeju uz Zviedriju?

 Zviedrijā ir ļoti augsts līmenis junioru hokejā, uzskatu ka Zviedrija ir labākā hokeja valsts Eiropā ar lieliskām izaugsmes iespējām.

5) Kad aizbrauci uz Zviedriju kādi bija tavi pirmie iespaidi par Zviedru hokeju un valsti kā tādu?

 Iespaidi bija tikai tie labākie, patīk Zviedrija kā valsts pati par sevi. Lieliska izglītības sistēma, skaista daba. Jāuzsver ka, ļoti laipni cilvēki, bet viņiem ir viens mīnus, Zviedri ir ļoti patriotiski un uzskata, ka viņu valsts ir viss labākā. Bet es saprotu kāpēc viņi ir tik patriotiski, viņiem ir ar ko lepoties. Hokeja ziņā iespaidi arī bija ļoti labi, spēcīgas līgas, sakārtota hokeja sistēma, labi spēlētāji un šajā valstī arī ļoti mīl hokeju. nespēju iedomāties kaut ko sliktu ,ko varētu pateikt par pašu valsti vai hokeju.

6) Pastāsti kaut ko par savu klubu Sunne?(arēna, vieta kur atrodas, spēlētāji u.t.t.)

 Nav gluži spēcīgākais vai populārākais klubs Zviedrijā, bet šeit ir labs jauniešu hokejs, labi treneri un visas iespējas trenēties un kļūt par labāku hokejistu. Arēna nav pārāk jauna, vispār Zviedrijā ir vecas arēnas, bet ir labā stāvoklī un pietiekoši liela, precīzu ietilpību, gan nevarēšu pateikt. Pašu pilsētu sauc Sunne tāpēc arī tāds kluba nosaukums, apmēram 400km no Stokholomas uz Oslo pusi atrodas šī pilsēta. Lieliski spēlētāji un esmu ieguvis ļoti daudz labus draugus, sajūta it kā jau visu mūžu būtu šeit spēlējis. Esmu apmierināts ar visu šādā ziņā.

7) Kā vērtē savu sniegumu šajā sezonā?

Šī laikam ir mana labākā sezona Zviedrijā, statistikas ziņā. Esmu aizvadījis 22 spēles un guvis 18 punktus ( 7 vārti un 11 piespēles ), 8 soda minūtes, un lietderības koeficients +15 (24 labākais visā līgā).

8)Vai tavam klubam ir lielas cerības uz iekļūšanu Superelitē?

 Atlikušajās četrās spēlēs jāgūst 1 punkts un būsim pirmie mūsu divīzijā un tas mums dos iespējas marta vidū spēlēt kvalifikācijā uz tikšanu Super elitē, kluba mērķis ir izcīnīt vietu Super elitē.

9) Kādi plāni par nākamo sezonu?

 Ir vairāki varianti, bet pagaidām nekas tāds konkrēts nav. Jebkurā gadījumā, ja mums izdosies tikt Super elitē, tad ir diezgan liela iespējamība, ka palikšu šeit.
10)Ko tu gribētu sasniegt hokejā?

 Visu hokejistu sapnis ir tikt NHL (Smejas), protams, ka es arī gribētu aizsniegties līdz NHL. Bet ja tā nedaudz reālistiskāk, tad mērķis varētu būt, spēlēt hokeju tādā

Līmenī, lai tā būtu mana pamatnodarbošanās.

11)Novēlu sasniegt savus mērķus!

Paldies!                                                                    Statistika:  https://www.eliteprospects.com/player.php?player=24231

Komentāri (0)  |  2011-03-15 16:52  |  Skatīts: 1497x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Kris Pronžērs "Man būs jāizlaiž 3-4 nedēļas"


Filadelfijas All-star aizsargam Krisam Pronžēram ( Oskara Bārtuļa komandas biedram), operācija notiks otrdien, lai saārstētu viņa labās rokas lauzto kaulu, un viņš iespējams izlaidīs regulārās sezonas beigas. Filadelfijas ģenerālmenedžeris Pauls Holmgrēns saka, ka ārstēšana varētu aizņemt 3-4 nedēļas.

Kris Pronžērs šajā sezonā spēlējis 50 spēles un guvis 25 rezultatīvus punktus ( 4+21 )

Avots: NHL.COM

Komentāri (0)  |  2011-03-15 16:44  |  Skatīts: 778x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Ville Nieminens " Novosibirka, kļuvusi par manām otrajām mājām "


 


Vai tu esi pārsteigts, ar kaut ko, Krievijas hokejā?

Neskatoties uz to ka visi spēlētāji ir ļoti meistarīgi un var daudz ko izdarīt izgājienā 1:1, tajā pašā laikā spēlējot pēc taktikas. Hokejs ir ļoti taktisks un gudrs.

Kā tu uzskati, tev sezona ir izdevusies?

Domāju, ka man, un visai manai komandai sezona bija izdevusies. Vienreiz Janvārī mēs iekritām „bedrē”, un tāpēc arī tālāk nekas nesanāca.

Ko tu vari teikt par Play-Off mačiem pret „Salavat Julajev”? Vai „Sibirj” parādīja visu uz ko ir spējīgi?

Viņi ir meistarīgāki par mums visos spēles aspektos, mums vienkārši nebija izredzes. Būtu bijis labāk ja mēs ieņemtu 5. vietu savā konferencē. Tad mums būtu bijis vairāk izredzes, pārliecinoši piedalīties Play-Off turnīrā.

Vai tu piekrīti, ka „Avangard”, vai „Metalurg” būtu bijuši parocīgāki pretinieki pret Novosibirsku?

Absolūti!!!

Tavā skatījumā, Rietumi un Austrumi ir vienādi spēku samēros?

Domāju, ka nē. Rietumos ir vieglāk iekļūt Play-Off, jo tur ir mazāk komandu.

Vai tev patika Novosibirkas atbalstītāji?

Es dievinu mūsu fanus. Ir ļoti jauki spēlēt tādā atmosfērā. Es ilgošos...

Vai tu gaidīji, ka pie rezūltāta 0:5 viņi neaizies, bet paliks un atbalstīs jūs?

Mums bija ļoti jauki, it īpāsi pēdējā mačā...Es vienmēr esmu uzskatījis, ka lielākais gods ir spēlēt profesionālu hokeju, un mums tas ir jāatceras. Pat tad kad mēs atradāmies grūtā situācijā, mēs cīnijāmies līdz beigām. Un es domāju, ka mēs to izdarījām. Bet pārējās komandas bija tik labas... Kad tev ir tādi atbalstītāji, kā Novosibirkā, tad tas ir kaut kas nopietns.

Vai tev patika Novosibirka, kā tu pavadīji brīvo laiku?

Man patika pilsēta, dažreiz vienkārši gāju uz Kafeinīcām, Restorāniem. Pārējo laiku pavadīju Internetā vai gulēju uz dīvāna. Vis, kas atiecas uz Novosibirsku... Man paliks lērums jauku atmiņu... Šie cilvēki man atļāva pietuvoties manai kūltūrai un izturējās pret mani ļoti labvēlīgi.

Šeit ir ļoti īpatnēji spēcīga kūltūra. Es centos apzināt Novosibirsku, un Krievu kūltūru.Man patika sazināties ar dažādiem cilvēkiem. Dažreiz ļoti pārdzīvoju, ka nevaru runāt Krieviski. Es uzskatu, ka Krievi ir ļoti līdzīgi Somiem. Godīgi sakot man ir sajūta, ka šeit ir manas otrās mājas. Tajā pašā laikā es gribētu, lai šeit būtu mani bērni, ģimene. Es un mans dēls Ville bijām ļoti patīkami pārsteigti kā pret mums šeit izturas. Viņš šeit spēlē 2001 gada dzimušo zēnu komandā. Ville, tāpat kā es, ir Uzbrucējs.

Kā tu uzskati, cik viņš ir talantīgs?

Viņš vēl ir bērns, bet viņš jūt spēles garšu, bet viņam priekšā, vēl gari, gari treniņi. Viņš slido kā es, spēlē kā es... Nezinu vai tas ir labi.

Droši vien labi...

Iespējams. Tagad man būs 5 mēnešu atpūta, un tajā laikā es viņu trenēšu.

Kas jūs pārsteidza šeit vis vairāk?

Pārsteidza Krievijas iedzīvotāji. Paiet kādas 2 nedēļas, kamēr viņi tevi uzmana, un tevi iepazīst. Bet kad paiet šis periods, tad viņi kļūst labi draugi.

Tas ir labi vai slikti?

Tas ir parezi. Tā tam ir jābūt. Piemēram ar mūsu komandas kapteini Aleksandru Boikovu, ir ļoti labas attiecības. Lielisks palīgs un vecis.

Kas vinēs Gagarina kausu?

Visi saka, ka tas būs „Salavat Julajev”...

 

Avots: HOTICE.RU

 

Komentāri (0)  |  2011-03-15 04:41  |  Skatīts: 613x         Ieteikt draugiem       TweetMeLapa | [1] 2 |